به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،سید وحید میرزاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیمه برای شطرنج باز ها الزامی نیست از این رو نمی توان آمار را قطعی عنوان کرد و این تعدادی که عنوان شد کسانی هستند که همیشه با در تعامل هستند و همیشه در مسابقات ما حضور دارند.

رییس هیات شطرنج آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری۱۳۳ مسابقه در قالب هفتگی، ماهانه و مناسبت های مختلف گفت: برگزاری این تعداد مسابقه با همدلی و همراهی تمامی کمیته ها محقق شده است.

وی ادامه داد: در این مدت میزبان ۳۰ دوره مسابقات آموزش و پرورش بودیم و همراهی خوبی با آموزش و پرورش داشتیم اما انتظار ما انسجام برنامه های ورزشی است و اینکه آموزش و پرورش به صورت مستقل اقدام به ایجاد کمیته های ورزش می کند دیگر دانش آموزان تمایلی برای حضور در هیات های ورزشی را ندارند و این در صورتی است که بدون شک امکان حضور اساتید شطرنج در این کمیته های آموزش و پرورش وجود ندارد.

میرزاده با اشاره به برگزاری دو دوره از مسابقات میلاد پیامبر اعظم طی دوسال گذشت: در این مسابقات ۴۱۷ نفر شطرنج باز از ۱۳ استان حاضر شده بودند.

وی از آموزش آنلاین شطرنج در طی ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: با توجه به همه گیری ویروس کرونا و ضرورت توجه به پروتکل های بهداشتی، آموزش های آنلاین را در طی ماه‌های گذشته در دستور کار خود قرار دادیم و خوشبختانه امروز شطرنج را به خانه ها برده ایم و افراد می‌توانند از طریق فضای مجازی با ما در ارتباط باشند.

وی خاطرنشان کرد: توجه به ورزش شطرنج در شهرستان ها نیز از دیگر برنامه های ما بوده است از این رو در شهرستان های مرند، اسکو، سراب و صوفیان میزبان مسابقات کشوری بودیم.

میرزاده خواستار همراهی رسانه ها برای توسعه ورزش شطرنج شد و گفت: امیدواریم با همکاری و حمایت اصحاب رسانه از طریق رسانه ها شطرنج را به خانه ها بازگردانیم.

وی با اشاره به نقش شطرنج در جذب توریست ورزشی گفت: شطرنج تنها ورزشی است که می توانیم مسابقاتی با محوریت توریست ورزشی در اماکن تاریخی برگزار کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: