به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اسکو در تشریح این عملیات، گفت: با توجه به گزارش مرکز کنترل اطلاعات و هماهنگی عملیات‌های امدادی جمعیت هلال احمر استان، در ساعت ۱۷:۱۹ روز جمعه، ۲۰ تیر ماه، دو زوج جوان گرفتار که جهت گردش به منطقه ممنوعه جزیره واقع در داخل دریاچه ارومیه رفته بودند، به علت عدم مراجعه قایق کرایه‌ای و وضعیت نامناسب دریا، درخواست کمک کردند.

محمد یوسفی‌پور ماجد ادامه داد: بلافاصله تیم عملیاتی حاضر در دریاچه به محل جزیره اعزام و پس از دو ساعت جستجو موفق به یافتن این عزیزان شدند.

وی خاطر نشان کرد: پس از درخواست کمک از اهالی روستای آق گنبد، جهت انتقال این زوج‌ها، یک دستگاه قایق موتوری با دو نفر قایقران اعزام شده که متاسفانه موقع برگشت مجددا قایق فوق از تیم عملیاتی جدا و در امواج پرتلاطم دریاچه گم می‌شود.

یوسفی‌پور افزود: دوباره بعد از دو ساعت عملیات جستجو و نجات، چهار نفر گردشگر و دو نفر قایقران در مجموع شش نفر توسط نجاتگران تیم امداد دریایی پایگاه امدادونجات شهدای گمیچی هلال احمر اسکو و کمک اهالی روستای آق گنبد نجات یافته و سپس قایق گیر کرده در باتلاق‌های دریاچه ارومیه رها سازی و به ساحل هدایت می‌شود؛ این عملیات تا ساعت یک بامداد روز شنبه ادامه داشت.

وی از هموطنان درخواست کرد تا از ورود به دریاچه بدون تجهیزات و همچنین اسکان در مناطق ممنوعه (جزیره‌های دریاچه) و سوار شدن بر قایق‌های غیر مجاز و فاصله گرفتن از سواحل  جدا خودداری کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: