به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه با تاکید بر اینکه این پروژه باید تا هفته دولت آماده بهره‌برداری شود، گفت: بر اساس صورتجلسه‌ای که امروز به امضا رسید، باقی‌مانده سهم دولت تا پایان هفته جاری پرداخت خواهد شد و سرمایه‌گذار و پیمانکار نیز کارهای باقی‌مانده را در موعد مقرر تکمیل خواهد کرد.

وی همچنین بر لزوم توجه به طرح جامع تهیه شده برای حریم آزادراه تبریز-سهند تأکید کرد و گفت: بر اساس این طرح، پهنه‌های مختلفی از جمله پهنه فناوری، بیوتکنولوژی و گردشگری در مسیر طراحی شده و کسی خارج از این طرح نباید ساخت­وسازی در اطراف جاده انجام دهد که این موضوع شامل زمین‌های دولتی و خصوصی نیز می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین ابراز امیدواری کرد با طراحی مسیر سلامتی و ورزش در کنار آزادراه، شاهد آزادراهی  نمونه، زیبا و امن باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور نیز در این جلسه با اشاره به مراحل پایانی پروژه آزادراه تبریز-سهند، گفت: وزارت راه تمامی تعهدات خود را تا پایان هفته انجام خواهد داد.

حبیب‌الله طاهرخانی درخصوص حفاظت از زمین‌های اطراف آزادراه نیز گفت: پهنه‌های طراحی شده در سه  حوزه شرکت عمران شهر جدید سهند، فرمانداری اسکو و شهرداری تبریز قرار دارد و وزارت راه و شهرسازی آماده است اقدامات لازم را برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیر مجاز انجام دهد.

در این جلسه که رحمتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و پزشکیان، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر هم در آن حضور داشتند، روند اجرای پروژه راه‌آهن بستان‌آباد تا تبریز نیز بررسی شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: