به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، بدر شکوهی در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان وکودکان کار و خیابانی، افزود: از دانشگاه‌ها و مجامع علمی انتظار داریم راهکارهای عملیاتی برای زدودن چهره استان از این پدیده‌های نامطلوب را ارائه کنند.

وی با اشاره به معضل تکدی‌گری و کودکان کار، گفت: شناسایی و انسداد عوامل بروز این ناهنجاری‌ها مهم‌تر از رسیدگی به جامعه هدف آن است و لازم است محافل علمی و دانشگاهی به شکل علمی به این حوزه ورود کنند.

وی با قدردانی از تلاش‌های موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه حمایت از نیازمندان، تأکید کرد: باید اعتبار تبریز، شهر بدون گدا و استان اولین ها را بواسطه  هم افزایی و همکاریی مردم و دستگاه های اجرایی حفظ کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی همچنین بر حفظ آبرو و شخصیت اجتماعی افراد در حوزه کمک به نیازمندان تأکید کرد و گفت: استانداری سامانه‌ای را برای ثبت سوابق متکدیان طراحی کرده است که در آن بصورت آنلاین آمار و اطلاعات این حوزه جمع‌آوری خواهد شد.

صحاف، مدیرکل بهزیستی استان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص مقابله با پدیده کودکان کار و ساماندهی متکدیان، از افزایش محسوس پدیده کودکان کار طی سه ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: بیشتر کودکان کار از مشکلاتی از قبیل طلاق والدین و یا مشکلات اقتصادی رنج می برند که بهزیستی استان توانسته است با همکاری موسسات خیریه و نهادهای ذیربط بخش قابل توجهی از این کودکان را تحت پوشش قرار داده و به کانون خانواده وزندگی عادی برگرداند.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: