به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، علیار راستگو در جلسه مشترک ستاد انتخابات و هیأت نظارت بر انتخابات استان، ضمن تبریک هفته دولت و قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان، اظهار داشت: مرحله دوم این انتخابات در شرایط خاصی برگزار می‌شود که می‌تواند تجربه‌ای برای انتخابات سال آینده باشد.

وی افزود: در این انتخابات، علاوه بر رعایت قانون و اصل بی‌طرفی از سوی مجریان و ناظران انتخابات، سلامت مردم نیز باید مورد توجه قرار گیرد و بر این اساس دستورالعمل‌های خاصی از سوی ستاد انتخابات کشور پیش‌بینی شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه فرایند مرحله دوم انتخابات مجلس دقیقاً همانند مرحله اول است، گفت: مجریان و ناظران انتخابات باید با تعامل و همکاری، زمینه حضور حداکثری مردم حوزه انتخابیه میانه را در پای صندوق‌های رأی فراهم کنند.

وی با بیان اینکه تعداد و محل شعب اخذ رأی، همانند مرحله اول است و طبق قانون قابل تغییر نیست، افزود: مسئولان شعب بویژه شعبه‌هایی که مراجعات بیشتری خواهند داشت، برای حفظ فاصله‌گذاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ترتیبی دهند که شاهد کمترین ازدحام و تجمع در پای صندوق‌های رأی باشیم.

راستگو اضافه کرد: توزیع اقلام بهداشتی، نظارت بر رعایت موازین بهداشتی از سوی مراجعان و تسریع در انجام فرایند اخذ رأی از جمله اقدامات مهمی است که باید مورد توجه مجریان انتخابات قرار گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان همچنین با اشاره به آغاز تبلیغات مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم از روز پنج‌شنبه 13 شهریور، از نامزدها و هواداران آنها خواست تا ضمن ایجاد شور انتخاباتی، به موازین بهداشتی و جلوگیری از شکل‌گیری تجمع در محل ستادهای تبلیغاتی توجه کرده و حدالامکان از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ها برای تبلیغات استفاده کنند.

گفتنی است مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، روز جمعه 21 شهریور همزمان با 10 حوزه انتخابیه دیگر در حوزه انتخابیه میانه نیز برگزار می‌شود و با برگزاری این انتخابات، تکلیف تنها کرسی باقی‌مانده استان آذربایجان شرقی در مجلس مشخص خواهد شد.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: