به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، احمد موقری در جلسه «کاهش و پیشگیری از تصادفات» بر ارسال آنی پیامک تخلّف به راننده متخلّف در راستای پیشگیری از تخلّفات رانندگی تأکید کرد و گفت: در صورت ثبت تخلف رانندگی با تجهیزات الکترونیک، پلیس باید بلافاصله راننده متخلّف را از جریمه اِعمال شده آگاه کند.

وی علاوه بر این تأکید کرد: همه دستگاه های عضو و نهادهایی که به نوعی در وقوع تصادفات مقصر بوده و رفع نقاط حادثه خیز از وظایف آن ها است، باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به کاهش نقاط پرخطر و در نهایت رفع آن ها اقدام کنند.

همچنین بر آموزش رانندگان متخلّف و گذراندن دوره سلامت با هدف عدم تکرار تخلّف تأکید کرد.

بر اساس اعلام پلیس راه استان، عدم توجه به جلو، تخطّی از سرعت مطمئنّه، تجاوز و انحراف به چپ،عدم رعایت حق تقدم عبور، خستگی و خواب آلودگی و تغییر مسیر ناگهانی را از جمله تخلّفات در جاده های استان است؛ بیشترین تصادفات از نظر روز های هفته در روز جمعه و از نظر ساعات شبانه روز در ساعت 2 تا 4 بعد از ظهر اتفاق می افتد. مسیر تبریز- جلفا، تبریز- اهر و اتوبان شهید کسایی تبریز از جمله مسیرهای پرخطر از لحاظ وقوع تصادفات رانندگی هستند.

بر اساس اعلام پلیس راهور استان، سرعت، سبقت و عدم توجه به جلو یا رعایت فاصله طولی سه علت اصلی هفتاد درصد از تصادفات رانندگی در شهرها است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: