به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،مرتضی موحدنیا در حاشیه اولین جلسه اجرای طرح ارزیابی عملکرد بودجه ای مناطق دهگانه که با حضور شهردار تبریز و معاونین وی تشکیل شد، به تشریح ابعاد مختلف این طرح پرداخت و گفت: به طور سالانه عملکرد شهرداری های مناطق تبریز بر اساس بودجه مصوب مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی افزود: اولین جلسه ارزیابی ها برای بررسی فعالیت های مناطق بر اساس بودجه مصوب سال ۹۹ با حضور و پیگیری های مستقیم شهردار تبریز برگزار شد و در این جلسه عملکرد بودجه ای شهرداری منطقه یک تبریز طی ۵ ماه نخست سال جاری  مورد ارزیابی قرار گرفت.

موحدنیا با اشاره به اعمال تغییرات اساسی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در نحوه تدوین بودجه برای سال ۹۹ اظهار داشت: بر همین اساس معاونت برنامه ریزی برای اجرای طرح ارزیابی خود وارد فاز جدیدی شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار تبریز خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین تغییرات اساسی در تدوین بودجه امسال محله محور بودن آن است و به عبارتی دیگر در بودجه سال ۹۹ باید دقیقا مشخص می شد چه نوع پروژه عمرانی و در کجا اجرا شود که این ویژگی در بودجه مصوب سال های قبل وجود نداشت.

موحد نیا ادامه داد: در همین راستا حساسیت ویژه ای برای ارزیابی عملکرد شهرداری های مناطق و جود دارد و همگام با مناطق دهگانه قصد داریم تا پایان سال صد در صد بودجه مصوب سال ۹۹ محقق شود.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار ارائه شده در اولین جلسه ارزیابی ها، شهرداری منطقه یک توانسته است ۱۰۰ درصد در آمد پیش بینی شده برای ۵ ماهه اول سال را محقق کند.

موحد نیا متذکر شد: عملکرد عمرانی شهرداری منطقه یک نیز بر اساس اطلاعات سامانه ارزیابی و کنترل عملکرد شهرداری تبریز(ساجا) مورد بررسی قرار گرفت و از طرف شهردار تبریز نیز دستورات لازم جهت تلاش و جدیت در تحقق بودجه عمرانی و نیز رفع موانع و مشکلات اجرایی برخی از پروژه ها صادر شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار تبریز اعلام کرد: این جلسات بصورت مستمر برای سایر مناطق، به منظور شفاف سازی و دریافت گزارش عملکرد در راستای اطلاع رسانی پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی، تشکیل و عملکرد آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: