به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در مراسم آغاز تصویربرداری فصل دوم مجموعه تلویزیونی "جلال" در تبریز، با قدردانی از دست‌اندرکاران تهیه و تولید فصل اول این مجموعه، گفت: روایت تلاش‌ها و ایثارها برای دفاع از اسلام و ایران و بخصوص نقش آذربایجان در این سریال، بسیار آموزنده بود و امیدواریم فصل دوم نیز با موفقیت ساخته شود.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران با بهره‌مندی از تاریخ و تمدن باشکوه خود، بزرگترین انقلاب فرهنگی دوران معاصر را رقم زد، افزود: انقلاب اسلامی ایران، خوشایند استکبار جهانی و بدخواهان پیشرفت و تمدن ایران نبوده و نیست و همواره خواسته‌اند تا از گسترش دامنه‌های آن جلوگیری کنند.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: دشمنان با شگردهای مختلف از جنگ و تهاجم فرهنگی گرفته تا تحریم‌های اقتصادی، سعی کرده‌اند تا انقلاب ما را محدود کنند اما تا کنون موفق به این کار نشده‌اند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تولید کارهایی مثل مجموعه جلال که تاریخ و ارزش‌های انقلاب را بازگو می‌کند از جهات مختلف باارزش است، گفت: چنین کارهایی ادای دین در مقابل کسانی است که این تحول بنیادین را به وجود آوردند تا ما امروز با افتخار در دنیا اعلام کنیم که با استقلال و آزادی زندگی می‌کنیم.

وی ادامه داد: نسل سوم و چهارم انقلاب، روزهای انقلاب و جنگ را تجربه نکرده است، بنابراین بازگو کردن آن دوران در قالب کارهای هنرمندانه‌ای مثل مجموعه جلال، اهمیت این نعمت بزرگ را که اکنون در اختیار داریم، بیشتر آشکار می‌کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: