به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،حبیب امین‌زاده در جلسه بررسی آخرین وضعیت صنعت داروسازی استان، با بیان این‌که هیچ صنعتی جایگزین داروسازی نیست، ادامه داد: علی‌رغم نارسایی‌های اقتصادی در کشور، شاهد وقوع جهش تولید در شرکت‌های داروسازی هستیم و لازم است هر عامل بی ثبات کننده این وضعیت ضمن تعامل فکری و حمایتی با داروسازان حذف شود.

وی گفت: فرصت سازی از تهدید تحریم دارویی کشور باعث می‌شود توان تولید و تخصصی در صنایع داروسازی که هم اینک از جایگاه جهانی خوبی نیز برخوردار است و شاهد صادرات محصولات مختلف هستیم، افزایش یابد و پیامد این خوداتکایی، خودکفایی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مسیر رفع مشکلات صنایع را در دو بخش عنوان کرد و افزود: بخش قابل توجهی از مشکلات صنایع در استان رفع می‌شود و همت مسئولان ارشد استانی هم بر همین اصل است؛ بخش دیگر مشکلات نیز توسط مدیران استانی از طریق مسئولان عالی کشور قابل پیگیری و رسیدگی است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان ضمن اعلام آمادگی برای رفع برخی چالش‌های صنعت داروسازی استان به ویژه تامین مالی این واحدها، اظهار کرد: با توجه به استقرار فرآیند استعلام تسهیلات بانکی و نماینده بانک مرکزی در استان، قادر به تامین نیاز قابل توجه صنایع به تسهیلات مالی هستیم.

در این نشست نمایندگان شرکت‌های داروسازی استان با بیان نظرات و ارائه پیشنهادات، خواستار تخصیص ارز به موقع به واحدها جهت تامین مواد اولیه و بهسازی ماشین آلات، ترخیص سریع اقلام ضروری از گمرکات کشور و بهره مندی از تسهیلات ارزان قیمت برای افزایش میزان سرمایه ثابت و در گردش شدند.

انعطاف امور مالیاتی برای شرکت‌های خوش حساب در شرایط مالی متفاوت نیز از جمله خواسته نمایندگان صنایع داروسازی استان بود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: