به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در حاشیه بازدید از پایگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر و اهدای درجه به 30 نفر از اعضای داوطلب این جمعیت، با گرامی‌داشت روز جهانی کاهش سوانح، گفت: کاهش بیش از پیش سوانح، نیازمند فرهنگ‌سازی صحیح و افزایش آگاهی مردم در بخش‌های مختلف است.

وی ادامه داد: فرهنگ، اصلی‌ترین عامل پیشرفت در جوامع محسوب شده و زمینه پیشرفت همه جانبه جوامع با ارتقای فرهنگ اجتماعی، میسر می‌شود.

پورمحمدی با قدردانی از عملکرد جمعیت هلال احمر در استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: حضور سریع و به‌موقع در بحران‌هایی مانند زلزله سراب و میانه، اجرای طرح تب سنجی همگانی در مبادی ورودی و خروجی استان و همچنین مشارکت در اجرای طرح کمک مومنانه در استان از جمله بهترین اقدامات جمعیت در یک سال گذشته است.

استاندار آذربایجان شرقی از آمادگی جمعیت هلال احمر استان برای مدیریت هرگونه حوادث در استان قدردانی کرد و با بیان اینکه هلال احمر، یار روزهای سخت و شیرین مدیریت استان است، گفت: خوشبختانه تجهیزات بسیار مناسب نرم افزاری و سخت افزاری در این مجموعه فراهم است و انگیزه و توان لازم در بین کارکنان زحمتکش و اعضای داوطلب جمعیت نیز وجود دارد.

 پورمحمدی با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان، گفت: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و بهداشت فردی، اصلی‌ عامل اصلی در کاهش تعداد مبتلایان و قطع زنجیره انتقال این بیماری است.

وی به آمادگی استان برای مدیریت بیماری کرونا در صورت افزایش احتمالی تعداد بیماران اشاره کرد و گفت: علاوه بر امکانات نیروهای نظامی و انتظامی، جمعیت هلال احمر استان نیز ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای برپایی نقاهتگاه‌های صحرایی و سیار دارد.

پورمحمدی در بازدید از پایگاه امداد و نجات کوهستانی جمعیت هلال احمر استان در تفرجگاه عون بن علی، در ارتباط زنده با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOS کشور نیز حضور یافت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: