به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در بیست و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی و ایثارگرانه کادرهای پزشکی و پرستاری در مراکز درمانی استان، اظهار داشت: بحران کرونا امروز تمام دنیا را با خود درگیر کرده و هنر ما این است که با کمترین عارضه از این شرایط دشوار عبور کنیم.

 پورمحمدی با تأکید بر اینکه دغدغه تمام مسئولان، به حداقل رساندن خسارت‌هاست، افزود: تنها راه کاهش ابتلا و قطع زنجیره انتقال بیماری، افزایش مراقبت‌ها و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

 وی خاطرنشان کرد: امروز با همه تلاش‌ها، میزان استفاده از ماسک در استان به 62 درصد رسیده و باید این مراقبت‌ها افزایش یابد.

 رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا بر تشدید نظارت‌ها بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اماکن عمومی تأکید کرد و گفت: محدودیت‌هایی که قبلاً توسط این ستاد تصویب شده باید با قاطعیت اجرا و با تخلفات برخورد شود.

وی تأکید کرد: اگر قبلاً تصویب شده است که رستوران‌ها و باشگاه‌ها با 50 درصد ظرفیت فعالیت کنند این موضوع باید رعایت شود و در صورت تخلف باید به شکل قانونی با آنها برخورد شود.

 پورمحمدی همچنین کمیته نظارت ستاد مقابله با کرونا را مکلف کرد تا موضوع تشکیل گروه‌های ویژه نظارت به صورت مستقر در اماکن عمومی را بررسی و نحوه فعالیت اصناف مختلف را به صورت تخصصی ارزیابی کند.

 استاندار آذربایجان شرقی بر ایجاد ظرفیت‌های جدید درمانی برای پذیرش بیماران کرونا در استان تأکید کرد و گفت: با دستور مقام معظم رهبری، نیروهای مسلح استان نیز آماده‌اند تا در صورت لزوم ظرفیت درمانی خود را در اختیار بخش بهداشت و درمان قرار دهند.

 پورمحمدی، اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ همزیستی با کرونا توسط رسانه‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد را نیز بسیار مهم دانست و تقویت این فعالیت‌ها را خواستار شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: