به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، فرزاد رحمانی ، در تشریح این خبر اظهار داشت: از این پروازها ، 112سورت ازپایگاه  میانه از سال 97تاکنون و 315سورت پرواز از پایگاه تبریزاز سال 93 تا پایان نیمه اول سال جاری انجام شده است.

وی ادامه داد:مصدومین ترافیکی (317 نفر) و بیماران قلبی و داخلی (81نفر) و مادرباردار (24 نفر)  عمده ماموریتهای اورژانس هوائی را شامل می شوند.

مدیر حوادث دانشگاه با بیان اینکه بالگردهای اورژانس قابلیت پرواز در شب را ندارند خاطر نشان شد: برخی پروازها بعلت شرائط نامساعد جوی ،تداخل با طلوع و غروب آفتاب انجام می گیرد.طبق دستورالعمل ابلاغی سازمان ، نیم ساعت قبل غروب و نیم ساعت بعد طلوع امکان پرواز میسر می باشد.

وی با تاکید بر نبود پد استاندارد برای بالگرد در سطح کلانشهر تبریز افزود:ضرورت احداث و اختصاص پدهای استاندارد همت سازمانها و ادارات را می طلبد.

گفتنی است از سال 1393 اولین پایگاه هوائی اورژانس با مشارکت دلاورمردان پایگاه هوانیروز تبریز و دومین پایگاه اورژانس در شهر میانه از سال 1397 با مشارکت بخش خصوصی  در حال فعالیت و امدادرسانی هستند وعملیات ویژه اورژانس توسط کارشناسان خبره اورژانس هوائی در حال انجام است و علاوه بر امدارسانی در حوادث و انتقال مصدومین و مادران باردار از مناطق صعب العبور در انتقال اعضای پیوندی خوش درخشیده اند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: