به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،  محمدرضا پورمحمدی در آیین تجلیل از مراکز نیکوکاری استان، با قدردانی از عملکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) در آذربایجان شرقی، گفت: با سیاست‌گذاری‌های کلان این مجموعه در کشور، اقدامات بسیار خوبی در زمینه‌های مختلفی همچون اشتغال، معیشت و تامین مسکن برای اقشار نیازمند جامعه انجام شده است.

وی با تاکید بر همت و تلاش همه جانبه برای حمایت از اقشار نیازمند، اظهار داشت: نارضایتی بسیاری از مردم به دلیل فشارهای ناشی از مشکلات اقتصادی، زیبنده جامعه نیست.

پورمحمدی با بیان اینکه مستضعفان و پابرهنگان، ولی نعمت مسئولان و صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند، افزود: سازمان‌های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی، تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مختلف نیازمندان جامعه به کار گرفته‌اند.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم و بخصوص خیران در رفع نیازهای نیازمندان از اهمیت بسیار ویژه‌ای در شرایط کنونی برخوردار است که انتظار داریم طرحی نو در این زمینه پی‌ریزی شود و برنامه‌های حمایتی مستمر برای نیازمندان جامعه تدوین و اجرایی شود.

پورمحمدی با اشاره به مشارکت خوب مردم تبریز و آذربایجان  در برهه‌های مختلف و سوابق درخشان مردم این خطه از کشور در دستگیری از محرومان، اظهار داشت: در گذشته‌هایی نه چندان دور، در کوچه به کوچه تبریز و سایر شهرهای استان، خیریه‌های مختلفی وجود داشته و بسیاری از بزرگان این دیار، اموال خود را به نفع عموم مردم، وقف کرده‌اند.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از بحران کرونا در استان، گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم که روحیه خیرخواهی مردم ما نه تنها تضعیف نشده بلکه روز به روز تقویت شده است و مشارکت بسیار خوب مردم استان در حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا، نشانگر استمرار روحیه نیکوکاری و نوع‌دوستی در جامعه است.

پورمحمدی، تحریم‌های ظالمانه غرب را عامل اصلی مشکلات و فشارهای اقتصادی در کشور برشمرد و ادامه داد: استکبار جهانی و بخصوص آمریکا از هیچ اقدامی بر ضد ایران اسلامی دریغ نکرده و در طول چهل سال گذشته، شدیدترین تحریم‌ها را علیه ملت ما اعمال کرده‌اند.

وی با بیان اینکه وحدت و همدلی، رمز عبور از شرایط دشوار کنونی است اظهار کرد: خوشبختانه برنامه‌های مهمی در دولت، مجلس و قوه قضاییه برای رفع مشکلات اقتصادی در حال اجراست و امیدواریم مقطع کنونی را نیز با موفقیت پشت سر بگذاریم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: