به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا که در محل استانداری و با حضور تعدادی از نمایندگان مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان ادامه داد: در حال حاضر، هیچ دارو و واکسن قطعی برای مقابله با ویروس کرونا، کشف نشده و بر همین اساس، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی، اصلی‌ترین عامل در قطع زنجیره بیماری و کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا به شمار می آید.

وی با بیان اینکه رفتار ویروس کرونا در مقایسه با ماه‌های نخستین سال، تفاوت بسیاری داشته است، ادامه داد: تعداد فوتی‌های روزانه بیماران کرونایی در استان در مقایسه با ماه‌های ابتدایی سال، از سه چهار نفر در روز به 25 نفر رسیده است.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: روند فعلی آمار مبتلایان به کرونا در استان، رو به افزایش است و در هفته‌های اخیر نیز با افزایش ملایم تعداد مبتلایان به کرونا مواجه هستیم.

وی خواستار تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان شد و ادامه داد: دستگاه‌های نظارتی، اتحادیه‌ها، اصناف و بازرسی سازمان صمت، بیشتر از گذشته بر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه، نظارت کرده و با هنجارشکنان و تهدیدکنندگان سلامت و امنیت جامعه، برابر با ضوابط و قوانین برخورد کنند.

وی همچنین از صدا و سیما، رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در استان خواست که نسبت به فرهنگ‌سازی و آموزش مردم برای جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بیش از پیش تلاش کنند.

 

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود، خواستار پیگیری نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای ترخیص تمامی داروها و تجهیزات پزشکی از تمامی گمرکات استان و کشور شد و گفت: باید همه با هم تلاش کنیم که مردم، هیچ نگرانی و دغدغه‌ای در ارتباط با کمبود دارو و تجهیزات پزشکی همچون اکسیژن و دستگاه ونتیلاتور برای درمان بیماران کرونایی خود نداشته باشند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: