به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،محمدرضا پورمحمدی در جلسه کمیته راهبری طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، با قدردانی از تلاش‌های دستگاه‌های مسئول و پیگیری‌های معاونت عمرانی استانداری در موضوع مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی، گفت: مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی استان در سال جاری دو درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

وی افزود: با وجود تمرکز استان به امر بازسازی واحدهای تعمیری و تخریبی زلزله اخیر در شهرستان‌های سراب و میانه، عملکرد استان در مقاوم‌سازی واحدهای روستایی، جای تقدیر دارد.

پورمحمدی اظهار داشت: توجه ویژه به مقاوم‌سازی منازل روستایی در استان بعد از این هم باید با حساسیت ویژه‌ای دنبال شود تا در زمان حوادث طبیعی همچون زلزله شاهد کمترین میزان خسارات و تلفات باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود، محرومان و مستضعفان را صاحبان اصلی انقلاب اسلامی دانست و گفت: با گذشت بیش از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، وضعیت برخی از روستاها و حاشیه شهرها مناسب نیست که حل این معضل نیازمند رسیدگی هرچه بهتر و بیشتر به مشکلات روستاییان است.

وی همچنین خواستار توجه ویژه به ایمن‌سازی اصولی در شهر تبریز شد و گفت: بی‌توجهی به این موضوع، فاجعه بزرگ انسانی را در زمان حوادث احتمالی به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه آمار مقاوم‌سازی منازل روستایی در استان، بالاتر از میانگین کشوری است، افزود: این موضوع، اهمیت خود را در زلزله‌های اخیر شهرستان‌های سراب و میانه به خوبی نشان داد.

تقی کرمی افزود: حمایت تسهیلاتی برای مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در روستاها، یکی از مهم‌ترین اولویت های استان است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: