به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،حجت الاسلام احمد حمیدی در نشست مشترک با اعضای انجمن مجسمه سازان تبریز، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا المان‌ها و سازه‌های محیطی موجود در شهر را با توجه به عناصر هویتی دینی، انقلابی، ملی و محلی مورد توجه قرار داده و زمینه برای نمود بیرونی آن را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اهمیت نمود هویت ملی، بومی، انقلابی و دینی در این حوزه، اضافه کرد: تلاش ما بر این پایه است با ایجاد این پل و تفاهم با هنرمندان شاخص این عرصه، زمینه برای بازتاب یافتن آن در آثاری ماندگار که بتواند دهه‌ها در حافظه شهر و مردم بماند.

وی افزود: حفظ ماموریت و هویت ملی و بومی یکی از عمده‌ترین رسالت‌های ما بوده، تا بدین واسطه ضمن ارج نهادن به چهره‌ها و مفاخر حال حاضر، مواریث گذشتگان را هم حفظ کنیم و زمینه شناخت آنها را برای نسل جدید فراهم کنیم.

حمیدی گفت: همایش زنده نامان نیز با همین هدف برنامه ریزی شده و امیدواریم با بهبود شرایط کرونایی زمینه برای برگزاری آن فراهم شود، زیرا بزرگان برای تاریخ امروز ما کوشیده‌اند و از داشته‌ها و سرمایه‌های ما محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: امیدواریم با تمرکز بر این موضوع، زمینه همکاری سازنده و اثرگذار با انجمن تخصصی مجسمه سازان تبریز فراهم شده و از توان و استعداد آنها در غنابخشی به فضاهای شهری بهره ببریم.

وی در خاتمه تاکید کرد: سازمان آماده است در تعاملی مشخص و ضابطه‌مند، گامی در راستای مجسمه‌ها، پیکرها، و المان‌های شهری بردارد و در این راه به اهداف فرهنگی شهرداری تبریز نیز برسد.

این نشست با بررسی اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری تبریز در این خصوص و نیز تصمیم گیری در حوزه استفاده از تجارب ارزنده هنرمندان با تاکید بر هویت سازی بومی و ملی و انقلابی برگزار شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: