به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، بنا به اعلام  روابط عمومی پزشکی قانونی استان، در هفت ماه امسال، 200 نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد برای 142 نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با 146 مجوز سقط، حدود سه درصد کاهش یافته است.

در طی مهرماه امسال نیز از 20 پرونده تشکیل شده در این زمینه به 13 نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 10نفر افزایش یافته است.

در کل سال گذشته 390 نفر برای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که برای 277 نفر مجوز سقط صادر شده است.

 از جمله خدماتی که در سازمان پزشکی قانونی بدون نامه مرجع قضایی ارائه می‌شود، صدور مجوز سقط درمانی است. صدور این مجوز، بر اساس ماده واحده قانون سقط جنین درمانی مصوب سال 1384 مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن که به تصویب سازمان پزشکی قانونی رسیده‌، برعهده سازمان پزشکی قانونی است و این سازمان مرجع خاص رسیدگی کننده به این موضوعات است.

بر این اساس، همه ساله تعدادی از متقاضیان سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی در کشور مراجعه می‌کنند که ضمن بررسی شرایط و مدارک پزشکی در صورت داشتن شرایط لازم و سن بارداری کمتر از 19 هفته برای آنان مجوز سقط صادر می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: