به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، تقی کرمی با تاکید بر اینکه دولت دکتر روحانی مظلوم واقع شده است گفت: در برخی از حوزه ها در این دولت شاهکار صورت گرفته است اما متاسفانه خدمات دولت آنگونه که باید و شاید منعکس نمی شود.

وی با تاکید بر توجه ویژه دولت به روستاها در طول هشت سال گذشته گفت: ایجاد امنیت شغلی پایدار در روستاها دغدغه ای بود که از آغاز به کار دولت مورد توجه قرار گرفت از این رو برای نخستین بار در کشور تسهیلات ویژه در امر اشتغال در اختیار روستاییان قرار گرفت.

کرمی خاطرنشان کرد: هرچند در سالهای 85 و 86 تحت عنوان بنگاه های زودبازده تسهیلاتی ارائه می شد اما تفاوتی در اعطای تسهیلات شهری و روستایی وجود نداشت و دولت دکتر روحانی تنها دولتی بود که برای ترغیب و تشویق روستاییان تسهیلات ارزان قیمت برای آنها در نظر گرفت.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از پرداخت بیش از 813 میلیارد تومان تسهیلات از محل توسعه پایدار روستایی با نرخ مصوب چهار و شش درصد خبر داد و گفت: از محل این تسهیلات بالغ بر 10 هزار و256 فرصت شغلی جدید در روستاهای استان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: همچنین از محل تفاهم‌نامه معاونت توسعه روستایی با بانک‌های سینا، پست بانک و پارسیان نیز تاکنون برای 4600طرح  تسهیلات پردخت شده است که نتیجه آن ایجاد 10 هزارو 300 فرصت شغلی در روستاهای استان بوده است.

کرمی خاطرنشان کرد: از محل پروژه ارتقای تولید اشتغال پایدار در دشت ها و مناطق روستایی نیز تاکنون 224  میلیارد تومان در مناطق روستایی هزینه شده است.

کرمی از تدوین سند اشتغال روستایی برای نخستین بار در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت:  بر اساس قانون برنامه ششم، دولت مکلف  به تدوین سند اشتغال برای 25 هزار روستا در این برنامه است.

وی افزود: هم اکنون مطالعه این طرح در ۶۵ روستای دارای ظرفیت منحصر بفرد استان انجام شده و در قالب سایت عرضه محصولات و صنایع روستایی در روستاهای «لیقوان» تبریز، «علویان» مراغه، «پیام» مرند، «قزلجه میدان» بستان آباد و «ورنکش» میانه در حال اجراست.

کرمی ادامه داد: تدوین سند 540 روستای دیگر استان نیز توسط سازمان مدیریت برنامه ریزی در حال انجام است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: