شهردار تبریز: نخبگان، اصلی‌ترین مطالبه‌گران مدیریت شهری باشند

شهردار تبریز از نخبگان جامعه خواست تا به عنوان مطالبه‌گرانی فعال در عرصه مدیریت شهری تاثیرگذار باشند.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، یعقوب هوشیار در دیدار با نخبگان منطقه ۱ تبریز اظهار کرد: در این دیدارها می‌خواهیم استعداد مناطق را درک کنیم. حتما فراخوانی در این عرصه خواهیم داد که نخبگان مناطق جمع شده و هم آنها به ما کمک کنند و هم ما به آنها کمک کنیم و هر دو هفته یکبار جلساتی برگزار شده و با همدیگر آشنا شوند. 

وی افزود: حتی در برنامه تلویزیونی تبریزیم نیز این افراد حضور خواهند یافت تا در بحث الگوشناسی که جامعه نیاز دارد، حرکت کنیم.

هوشیار ادامه داد: در گذشته تعاملات افراد، کودکان و خانواده‌ها قوی بود و ارتباطات زیادی وجود داشت و کودکان می‌توانستند الگوبرداری کنند ولی اکنون این تعامل وجود ندارد و زندگی آپارتمان‌نشینی اجازه تحقق این امر را نمی‌دهد. 

شهردار تبریز گفت: نخبگان ستون‌های قابل اعتماد جامعه برای الگوگیری هستند که باید معرفی شوند. امروز یک فوتبالیست می‌تواند بخش عمده‌ای از شهر را معطوف به خود کند. 

وی تصریح کرد: یک سری وظایف عمده در مناطق وجود دارد که مهمترین آن احصای ظرفیت‌های نخبگی است. این حوزه نباید محدود شود.

هوشیار با بیان اینکه شهرداری تنها به ارائه پروانه، جمع‌آوری پسماند و... محدود نمی‌شود، افزود: وظیفه اصلی شهرداری توجه به خانواده‌ها، فرهنگ و مسائل اجتماعی است. 

وی یادآور شد: باید بسترهای لازم برای ورود کودکان به عرصه‌های قرآنی، ورزشی، فرهنگی، هنری و ... ایجاد شود. بستر اگر مناسب باشد، استعدادهای افراد نیز بروز می‌کند. 

شهردار تبریز بسترسازی برای ایجاد دوره‌های مختلف علمی، ورزشی، هنری و فرهنگی را یکی از وظایف شهرداری‌های مناطق عنوان کرد و گفت: در هر منطقه مطمئنن هستیم که سیصد- چهارصد نفر نخبه وجود دارد که معرفی نشده‌اند.  

وی با اشاره به اینکه نرخ نخبگی و ضریب هوشی تبریز سه الی چهار برابر دیگر شهرها است، تاکید کرد: در بحث مدیریت کلانشهری حتما باید توجه ویژه به نظرات و پیشنهادات جامعه نخبگی داشته باشیم. 

یعقوب هوشیار در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: ایام، ایام گردشگری است و بسیاری از گردشگران تبریز را مکانی بی‌نظیر معرفی می‌کنند. انتقاد از مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری باید توسط جامعه نخبگی صورت بگیرد چون منطق و خلاقیت دارد. منطق باعث انتقاد سازنده خواهد شد و نخبگان با خلاقیت خود جایگزینی برای مسائل پیدا خواهند کرد. 

شهردار تبریز تصریح کرد: باید در حوزه‌های اجتماعی زمان صرف کرده و مردم را نسبت به فرهنگ و آینده و مسائل اجتماعی حساس کنیم. برخی اختلالات جامعه ما تعمدی نیست و عمدتا ناشی از ناآگاهی است، به همین جهت باید نسبت به آگاه‌سازی مردم اقدام کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: از نخبگان می‌خواهم مطالبه‌گر باشند، نه تنها از من، بلکه از دیگر مسئولان نیز مطالبه‌گری داشته باشید.

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار آذربایجان شرقی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار آذربایجان شرقی

    اخبار برگزیده