سامانه آنلاین و یکپارچه ثبت وقایع حیاتی در آذربایجان شرقی راه‌اندازی شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مسئولیت دستگاه‌های متولی در ارائه آمار و لزوم رفع اختلاف‌های آماری، خواستار راه‌اندازی سامانه آنلاین و یکپارچه ثبت وقایع حیاتی شد.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، تراب محمدی  درجلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان، با اشاره به الزام قانونی عکس‌دار کردن شناسنامه دانش‌آموزان بالای 15 سال، از دستگاه‌های خدمات‌رسان خواست از ارائه خدمات به صاحبان شناسنامه­های فاقد عکس اجتناب کنند.

وی با اشاره به جمعیت بیش از 3 میلیون و 133 هزار نفری افراد بالای 15 سال در استان، گفت: تاکنون برای 87 درصد از این جمعیت، کارت هوشمند ملی و برای 50 درصد نیز شناسنامه مکانیزه صادر شده است.

محمدی افزود: ثبت احوال هماهنگی‌های لازم را انجام داده تا با همکاری آموزش و پرورش، عکس‌دار کردن شناسنامه و ثبت‌نام کارت هوشمند دانش‌آموزان به سهولت انجام گیرد.

محمد حیرت‌انگیز، مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی نیز از کاهش آمار تولد، فوت و ازدواج در 4 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در 4 ماهه امسال، 99.5 درصد از موارد ولادت و 94.7 درصد از موارد فوت در استان در مهلت قانونی ثبت شده است.

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار آذربایجان شرقی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار آذربایجان شرقی

    اخبار برگزیده