استاندار آذربایجان شرقی از توسعه خانه مشروطه تبریز با دستور رییس جمهور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده در آیین بزرگداشت انقلاب مشروطیت که در خانه مشروطه تبریز برگزار شد، با اشاره به بازدید دکتر روحانی از این خانه در جریان سفر اخیر هیات دولت به آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: قطعا این بازدید و بیانات ایشان در مورد مردم تبریز و آذربایجان، می‌تواند در مباحث مرتبط با تاریخ آذربایجان و مشروطه موثر باشد.

وی افزود: رییس جمهور در این بازدید دستور توسعه خانه مشروطه را صادر کردند که تحقق آن با همکاری شهرداری تبریز در دست اقدام است.

جبارزاده گفت: تلاش می‌کنیم با تملک خانه متصل به خانه مشروطه توسط شهرداری تبریز و با کمک سازمان میراث فرهنگی استان دستور رییس جمهور را تا سال بعد عملیاتی کنیم.

وی با بیان این که توسعه خانه مشروطه تاثیر زیادی در حفظ تاریخ و فرهنگ مشروطیت خواهد داشت، افزود: امیدواریم با این اقدام بتوانیم گوشه‌ای از دین خود را به مبارزان و مجاهدان مشروطه ادا کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با قدردانی از بانیان آیین بزرگداشت انقلاب مشروطیت، ابراز امیدواری کرد چنین برنامه‌هایی موجب معرفی و بررسی ابعاد مختلف انقلاب مشروطه و نشر آن به نسل جوان شود.