مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر این شرکت در 58 شهر استان برای دو میلیون و 800 هزار نفر جمعیت ارائه خدمات می دهد.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان شرقی، علیرضا ایمانلو افزود: کمبود منابع آبی، آذربایجان شرقی را در شرایط بحران تامین منابع آبی قرار داده و این در حالی است که هنوز این اهمیت برای اقشار مختلف مصرف کنندگان آب تبیین نشده است به طوری که در شرایط بحرانی نحوه مصرف همانند شرایط عادی است.

وی اضافه کرد: تغییر اقلیم آب و هوایی و کاهش منابع زیرزمینی موجب شده است که کلانشهر تبریز با مشکل تامین آبی مواجه شود و در شرایط کنونی میزان ذخایر آبی به حداقل خود رسیده است و بی تردید با آمدن فصل گرما میزان مصرف نیز افزایش خواهد یافت که اگر کنترل در مصرف صورت نگیرد مشکلات فراوانی خواهیم داشت.

ایمانلو، پایین بودن قیمت آب شرب در کشور را از دیگر دلایل عدم مصرف بهینه آب خواند و اذعان داشت: در حال حاضر هر متر مکعب آب در آذربایجان شرقی یک هزار تومان هزینه بر می دارد در حالی که مشترکان به ازای هر متر مکب 350 تومان پرداخت می کند، این فاصله قیمت منطقی نیست.

وی همچنین از برخورد با مشترکان پرمصرف در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: یک هزار مشترک پرمصرف در استان شناسایی شده است که اگر مصرف شان را کاهش ندهند قطعی آب شان حتمی است.