نماینده استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان از برگزاری سومین نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نو و پیشرفته تبریز "ربع رشیدی" از 21 تا 24 آبان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، علی جهانگیری با اعلام این خبر، گفت: این نمایشگاه با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

وی، بسترسازی برای تکمیل چرخه تجاری‌سازی علم و فناوری، کاربردی کردن توانمندی‌های پژوهشی و فناوری استان، معرفی اختراعات فناورانه و ایده‌های دانش‌محور و حمایت از شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان را از اهداف برگزاری این نمایشگاه اعلام کرد.

وی، ادامه داد: ایجاد ارتباط بین دانشگاهیان و فناوران با بخش‌های مختلف اقتصادی و اجرایی، زمینه‌سازی برای افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان، جذب سرمایه‌گذاری برای طرح‌های اقتصادی دانش‌بنیان و ایجاد فضای مناسب کسب و کار برای نخبگان علمی و فناوری از دیگر اهداف برگزاری سومین نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته است.

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در ادامه از انتشار فراخوان شرکت در این نمایشگاه خبر داد و گفت: کلیه شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز علمی و پژوهشی، مراکز تحقیق و توسعه، فناوران، مخترعان و صاحبان صنایع می‌توانند از اول تا 31 شهریور با مراجعه به سایت اختصاصی نمایشگاه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.