به منظور ترویج فرهنگ مصرف بهینه و ایمن از گاز طبیعی دهیاران روستاهای آذربایجان شرقی با هماهنگی و همکاری امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با نکات مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی آشنا می شوند.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، مدیرعامل شرکت گاز استان با عنوان این خبر گفت: در حال حاضر  1372 روستای استان با 83 درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
ولی اله دینی، نقش آموزش دهیاران را در توسعه فرهنگ صحیح و ایمن از گاز طبیعی را بسیار اساسی دانست و افزود: با همکاری دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی دهیاران 21 شهرستان استان در یک دوره آموزشی مصرف بهینه و ایمن از گاز طبیعی شرکت می کنند.
وی هدف اصلی از برگزاری این دوره را کاهش حوادث و روش های صحیح استفاده ناشی از گاز طبیعی عنوان کرد و افزود: لزوم ارتقای سطح آگاهی این قشر در جهت انتقال مفاهیم ایمنی و فرهنگ صحیح مصرف گاز در بین روستائیان از دیگر اهداف برگزاری این دوره می باشد که حدود یک هزار دهیار را شامل می شود.
دینی اظهار داشت: در مرحله نخست این طرح دهیاران شهرستان های تبریز، اسکو و آذرشهر در دوره آموزشی با نکات مصرف ایمن و بهینه از گاز طبیعی آشنا شدند.
وی در پایان با اشاره به افزایش آمار حوادث گاز طبیعی در ماههای اخیر گفت: شرکت گاز استان در کنار ارائه خدمات بهینه و پایدار مستمر گاز، رسالت فرهنگ سازی را در راستای کاهش حوادث گاز طبیعی را از وظایف خود می داند و از مردم شریف استان می خواهیم با بکارگیری نکات ایمنی و رعایت مصرف بهینه در مصرف گاز طبیعی، این شرکت را در ارائه خدمات یاری نموده تا شاهد بروز حادثه ناگوار برای مشترکین نباشیم.