با تلاش پرسنل زحمتکش شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی عملیات جابجایی لوله 700 میلی متری معارض طرح پل وادی رحمت در اتوبان شهید کسایی تبریز انجام شد.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، کمالی نیا، مدیر امور آب و فاضلاب تبریز با حضور در محل اجرای عملیات گفت: با توجه به اجرای عملیات طرح تبادل بین اتوبان شهید کسایی و وادی رحمت توسط شهرداری تبریز که لوله مذکور در زیر پل مدفون شده بود، ضرورت اجرای عملیات مذکور را طلب می کرد. 

وی افزود: با وجود مشکلات و سختی های کار و با هماهنگی هایی که با شهرداری و ارگانهای مربوطه انجام شد پرسنل واحد لوله گذاری شرکت آب و فاضلاب استان بصورت شبانه روزی نسبت به جابجایی حدود 100 متر لوله از جنس فولادی و کارگذاری شیر فلکه 700 میلی متری انجام گرفت.

 مدیر امور آب و فاضلاب کلانشهر تبریز با اشاره به ضرورت کارگذاری شیر فلکه 700 میلی متری گفت: با کار گذاری شیر فلکه یادشده امکان کنترل میزان فشار آب در خط انتقال، تنظیمات لازم و همچنین قطع و وصل آب از طریق این شیر با دقت و سرعت بالاتری فراهم می شود و با انجام این عملیات مشکلات احتمالی مشترکین مناطقی از غرب کلانشهر تبریز، شهرهای تابعه خسروشاه و سردرود، پالایشگاه، رادار و روستاهای تابعه و کارخانجاتی که در مسیر این خط واقع هستند، مرتفع شد.

مدیر آب و فاضلاب تبریز با تاکید بر لزوم دقت در اجرای عملیات یاد شده گفت: در پایان عملیات جابجایی برای افزایش دقت و ضریب اطمینان کار حداقل در 20 نقطه جوش انجام شد.