شهردار تبریز شهدای مدافع حرم را حافظان تمامیت ارضی و اعتقادی کشورمان در مرزهای دوردست توصیف کرد و گفت: نقش ویژه این مجاهدان مظلوم، در دفاع از کیان کشور نیازمند واکاوی و تحلیل است.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، صادق نجفی در حاشیه حضور در مراسم اولین سالگرد شهادت حامد جوانی، رزمنده جوان مدافع حرم، اظهار داشت: این جوانان با همان روحیه ایثار و شهادت‌طلبی که از دوران دفاع مقدس به خاطر داریم، خواب راحت از چشمان کور تروریست‌های تکفیری ربوده‌اند.

وی با بیان این‌‌که نقش مدافعان حرم از هر دو حیث ارزش‌های انقلابی و امنیت داخلی کشور قابل‌بررسی است، متذکر شد: فاصله محل شهادت این عزیزان تا مرزهای کشور نباید موجب غفلت از این نقش شود در این راستا نقش‌آفرینی رسانه‌ها و متولیان فرهنگی کشور تاثیرگذار است.

نجفی با اشاره به جانفشانی جوانان جبهه مقاومت اظهار داشت: این جانفشانی و رشادت نشان می‌دهد که بر خلاف تحلیل‌های نادرست و مغرضانه غربی جوانان، مهمترین پاسداران غرور و عزت ملی کشورمان هستند.

لازم به ذکر است مراسم سالگرد شهید مدافع حرم حامد جوانی، با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، شهردار تبریز و عموم شهروندان ولایتمدار با مشارکت سازمان بسیج شهرداری تبریز در حسینیه عظیم گلزار شهدا برگزار شد.