رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: بیمه محصولات کشاورزی با توجه به مخاطرات احتمالی در بخش کشاورزی یک ضرورت است.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، کریم مهری در ششمین جلسه اقتصاد مقاومتی ضمن بیان این مطلب افزود: بیمه محصولات کشاورزی با توجه به مخاطرات احتمالی در بخش کشاورزی که متاسفانه امسال نیز شاهد آن بودیم، برای کشاورزان یک ضرورت است.

وی ادامه داد: کشاورزان با بیمه کردن محصولات خود می توانند تا حدودی خسارات وارده را جبران کرده و از ضرر و زیان های خود بکاهند.

مهری گفت: در شرایط اضطراری و مخاطرات پیش آمده طبق مواد 10 و 12 مدیریت ستاد بحران، خسارات وارده جمع بندی شده و سپس تمهیدات لازم و پیش بینی شده در این راستا بکار گرفته می شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اظهار کرد: مدیران باید در فعال سازی واحدهای غیرفعال و راکد بخش کشاورزی اولویت بندی کرده و واحدهایی را که نیاز بیشتری به سرمایه در گردش دارند در اولویت قرار دهند.

مهری تصریح کرد: برابر بررسی های کارشناسی و مدیریتی، بخش عمده دلایل و عوامل رکود و غیرفعال بودن واحدهای تولیدی کشاورزی، مشکل نقدینگی و کمبود منابع مالی و نبود دوره تنفس یعنی به عبارتی مهلت بازپرداخت تسهیلات دریافتی است که باید برای حل و فصل این مشکل نیز چاره اندیشی شود.

وی اضافه کرد: موضوع دیگر نبود زنجیره تولید است، واحدهای تولیدی بصورت جزیره ای عمل می کنند که این وضعیت در شرایط بحران آسیب جدی به بخش تولید کشور وارد می آورد.