رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تبریز 2018، نقطه آغاز تحولات عظیم اقتصادی، گردشگری و فرهنگی آذربایجان قهرمان و ایران سرافراز خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، مسعود سلطانی‌فر در تبریز، گفت: گردش مالی سالیانه کشورها از گردشگری، 1500 میلیارد دلار است؛ ولی مباحث مرتبط با اوقات فراغت مردم، سالیانه درآمدهایی در حدود 6500 میلیارد دلار را برای کشورها در پی دارد.

وی افزود: ما باید نهایت تلاش خودمان را به کار بگیریم تا میزان GDP (تولید ناخالص داخلی) را با استفاده از ظرفیت‌های حوزه گردشگری به خصوص ظرفیت‌های ارزشمند استان‌هایی همچون آذربایجان‌شرقی افزایش دهیم.

وی ادامه داد: پس از اجرای برجام، جمهوری اسلامی ایران وارد فضا و مقطع جدید ارزشمندی شده است و توسعه مباحثی همچون گردشگری با هدف شکوفایی اقتصاد داخلی از سرگرفته است و ما این قول را به مردم می‌دهیم که روزهای بسیار امیدوارکننده و درخشانی را در آینده نه‌چندان دور شاهد خواهند بود.

سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: پس از دوره تحریم‌ها و آثار و تبعات منفی ناشی از تحریم‌ها، با تلاش دولت تدبیر و امید، سایه تحریم و جنگ از این کشور رخت بربست و توجه بیش از پیش به مقوله ایجاد اشتغال، فعالیت‌های اقتصادی جایگزین آن‌ها شد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در بخش گردشگری، ادامه داد: امیدواریم تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه، سیاست‌های مربوط به توسعه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را در اولویت اهداف خود قرار دهند.

سلطانی‌فر با اشاره به گزارش یک مشاور معتبر بین‌المللی در مورد آینده اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در دو دهه آتی اظهار کرد: بر اساس این پیش‌بینی، کشور ایران در 20 سال آینده با توجه به اجرایی شدن برجام، شکوفایی اقتصادی بی‌نظیری را به ویژه در حوزه‌های نفت و گاز، صنعت، IT، توریسم و دیگر بخش‌ها تجربه خواهد کرد.

سلطانی‌فر با اشاره به آغاز به کار ستاد ملی تبریز 2018 در روزهای آینده، ادامه داد: تا سال 2018 نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم که تبریز با اصالت و با هویت را به بهترین شکل ممکن به مردم تمامی کشورهای جهان، به ویژه کشورهای اسلامی معرفی کنیم و بر این امر اعتقاد داریم که تبریز 2018 نقطه پایان کار نیست؛ بلکه سرآغاز جهش اقتصادی تبریز، آذربایجان و به تبع آن، ایران اسلامی خواهد بود.