رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: می خواهیم کشورمان را به مهد گردشگری حلال تبدیل کنیم و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی اولین گام در این راه است.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، مسعود سلطانی فر امروز در مراسم افتتاح دبیرخانه و رونمایی از تبریز 2018 در تبریز افزود: ایران می تواند کشور امنی برای گردشگران مسلمان باشد و شرایط آن با میزبانی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی در حال مهیا شدن است.

وی ادامه داد: ستاد ملی تبریز 2018 به زودی در تهران نیز افتتاح خواهد شد و برای هماهنگی امور و پیشبرد هدفمند امور سلسله نشست ها و جلساتی با حضور ارگان های مختلف در دبیرخانه تبریز ستاد ملی تشکیل خواهد شد.

وی با اشاره به تفاهم نامه همکاری سه جانبه احیای بافت تاریخی تبریز گفت: این تفاهم نامه همکاری مابین سازمان میراث فرهنگی، استانداری آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز و با هدف حفظ و احیای بافت تاریخی و حمایت از صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی و همکاری در جهت توسعه گردشگری بسته شده است و امید می رود گامی برای حفظ آثار تاریخی باشد.

وی همچنین گفت: شهرداری تبریز و استانداری آذربایجان شرقی تا به حال سازمان میراث فرهنگی را به صورت ویژه همراهی کرده اند و امیدواریم این همراهی تا سال 2018 ادامه داشته و افزایش یابد چرا که تنها با همکاری و همراهی است که می توانیم نام تبریز و آذربایجان را جهانی کنیم.