مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: نگاه دولت یازدهم به مقوله فرهنگ و هنر، نگاهی معقول و روشنگرانه است.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، در مراسم تودیع و معارفه ای که با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند و مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی و همچنین اصحاب رسانه برگزار شد، مهران فرجی به عنوان رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند منصوب شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این مراسم با اشاره به رویکرد و جهت گیری دستگاه اجرایی در قبال موضوعات فرهنگی و هنری خاطر نشان کرد: دولت تدبیر و امید به مقوله فرهنگ و هنر نگاه معقول و روشنگرانه ای دارد.

محمد محمدپور به ملزومات تحقق اهداف و برنامه ریزی های فرهنگی اشاره و تصریح کرد: همکاری مردم در زمینه های فرهنگی و هنری می تواند در پیشبرد برنامه ها موثر باشد و بر همین اساس باید از توان مردم به خوبی استفاده کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار داشت: در حوزه فرهنگی نگاه کاریکاتوری نباید وجود داشته باشد و باید نگاهی متوازن به همه بخش ها داشته باشیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند نیز در این مراسم گفت: شهرستان مرند درحوزه فرهنگ وهنر قابلیت های فراوانی دارد و هنرمندان درتمامی زمینه ها توانسته اند افتخاراتی را نصیب شهرستان نمایند.

تقی کرمی با بیان اینکه شهرستان مرند دارای ظرفیت ها و توانمندی و مفاخر دینی، فرهنگی و هنری است، گفت: مردم و مسئولان شهرستان مرند خواستار اعتلای فرهنگ این شهرستان و برداشتن گام های مهمی در این زمینه هستند.

فرماندار ویژه مرند بیان داشت: اصحاب رسانه، هنرمندان، اصحاب قلم اصحاب فرهنگ باید در جهت ارتقا برنامه های فرهنگی و هنری و تحقق اهداف نظام و دولت با اتحاد و همدلی در کنار هم باشند.

وی با اشاره به اینکه از انتقاد سازنده حمایت می کنیم، عنوان داشت: اصحاب رسانه و سایر گروه ها برای انتقاد آزاد هستند ولی باید این انتقاد در چار چوب قانون بوده و از هرگونه سیاه نمایی و تخریب افراد خودداری شود.

لازم به ذکر است در این مراسم از زحمات یونس سالکی نیا، مدیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند تقدیر شد و مهران فرجی که رئیس اداره ارشاد اسلامی ملکان را در کارنامه خود دارد به عنوان مدیر جدید این اداره فعالیت خود را آغاز کرد.