مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی شهرداری تبریز از راه اندازی بازارچه اختصاصی صنایع دستی و هنر در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، مهدی مهرداد افزود: در راستای استقبال از تبریز 2018 بازارچه صنایع دستی با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تبریز و توسط سازمان راه اندازی می شود.

وی اظهار داشت: بازارچه های صنایع دستی سبب می شود تا صنایع دستی به جایگاه واقعی خود دست پیدا کرده و کالاهای تولیدی بدون واسطه با قیمت واقعی به دست مصرف کننده برسد.

مهدی مهرداد تصریح کرد: نبود بازار فروش مناسب و مشخص برای صنایع دستی، سبب رکود این صنایع شده و وجود این بازارچه می تواند رونقی دوباره در صنایع دستی این خطه به وجود آورد.

مهرداد با اشاره به تاثیر صنایع دستی در اقتصاد خانواده، گفت: رشد این صنایع می تواند در بهبود وضعیت اقتصادی خانواده های تولید کننده نقش موثری داشته، در صورتی که این صنایع با ارزش محلی از بین بروند عواید خانواده ها کاهش می یابد.

وی افزود: صنایع دستی هویت یک ملت است از این رو باید همه امکانات و مناسبت ها برای رونق آن بهره گیری کرد، نخستین کارکرد صنایع دستی ایجاد اشتغال است.

وی با اشاره به بازارچه های صنایع دستی گفت: برپائی این گونه بازارچه ها می تواند فضای کسب و کار محلی و همچنین فروش این محصولات را توسعه دهد تا این هنر صنعت با رونق بیشتری روبرو شود.