مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی از ارسال بیش از 1600 طرح به دبیرخانه چهارمین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، علی جهانگیری با اعلام این خبر افزود: حضور فناوران مختلف از استان های مختلف کشور در این جشنواره نکته مثبتی است و تا به امروز شاهد هستیم که 549 طرح از خارج استان و 16 طرح نیز از خارج کشور در این جشنواره و نمایشگاه حضور می یابند.

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی، خاطرنشان کرد: امسال همزمان با برگزاری این نمایشگاه رویداد های مهمی در حوزه فناوری در استان اتفاق می افتد که می توان به اولین جشنواره ایده تا کسب و کار، اولین جشنواره شهر خلاق، اولین نمایشگاه فروش محصولات دانش بنیان، برگزاری کارگاههای تخصصی و برگزاری نشستها تخصصی اشاره کرد.

وی با اشاره به مزایای حضور شرکت های فناور و متخصصین حوزه های مختلف فناوری در این نمایشگاه و جشنواره، گفت: آشنایی با نهادها و صندوق های حمایتی و فرآیند دانش بنیان شدن، امکان معرفی و عرضه طرح یا محصول فناورانه به جامعه و بازار هدف، اخذ مشاوره از طریق ارتباط و تعامل با نهادها و صندوق های حمایتی حاضر در نمایشگاه و جشنواره، تکمیل و توسعه فرآیند تجاری سازی طرح از طریق تعامل و ارتباط با نهادهای تخصصی و حمایتی و کسب تجربه و اخذ ایده و الگوهای جدید و نوآورانه توسط فناوران از جمله مزایای حضور فناوران در این جشنواره و نمایشگاه است.

جهانگیری از حضور 14 ستاد فناوری در این نمایشگاه خبر داد و افزود: در طی برگزاری نمایشگاه ستادهای فناوری استان نیز با حضور فعال در این نمایشگاه به ارائه دستاوردهای فناوری خواهند پرداخت.

وی با تاکید بر نقش رسانه های جمعی در پیشبرد اهداف این نمایشگاه در امر فرهنگ سازی خاطرنشان کرد: انتظار داریم رسانه ملی برای تحقق اهداف کلان این نمایشگاه که با نگاه ویژه به رویکرد اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان است ما را در فرهنگ سازی این امر همراهی کند.