معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی اتکا بر اقتصاد دانش بنیان است، گفت: باید به فناوری های دانش بنیان روی بیاوریم.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، سعید شبستری، با بیان اینکه امروز در عرصه اقتصاد رقابت برقرار است، اظهار کرد: اگر می خواهیم در عرصه اقتصاد دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم مجبور به بروز بودن و کیفی سازی در دانش و تکنولوژی هستیم.

وی با تاکید بر افزایش توان رقابت و کیفی سازی در صنعت و فناوری، افزود: یکی از معضلات صنعت ما بحث تکنولوژی های کهنه و سنتی است و باید به تکنولوژی های جدید روی آورده و به جوانان مان تکیه کنیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی یکی از مشکلات شرکت های دانش بنیان را بحث بازاریابی دانست که هنوز آن طور که باید در این عرصه موفق نبوده اند.

وی افزود: لازم است کنسرسیومی از شرکت های دانش بنیان ایجاد شود تا این ها بتوانند در جهت تجاری سازی طرح های خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: امیدواریم با فن بازارهای ایجاد شده در کشور بتوانیم فناوری ها را به عرصه تجاری سازی برسانیم و در جهت توسعه اقتصادی کشور گام های اساسی برداریم.

شبستری با ابراز رضایت از سطح بالای برگزاری چهارمین نمایشگاه و جشنواره فناوری های نو ربع رشیدی در تبریز گفت: 8 گروه از استان های دیگر و 4 هیات خارجی در این نمایشگاه حضور یافتند و انتظار می رود با راهکارها و پیشنهادات ارائه شده مسیر فعالان دانش بنیان برای تثبیت جایگاه شان هموار شود.