در نیمسال اول سال جاری و در راستای خدمات رسانی مطلوب و تهیه و توزیع آب شرب بهداشتی به شهروندان بیش از 21000 فقره انشعاب جدید آب به متقاضیان در سطح استان آذربایجان شرقی واگذار و نصب شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با اعلام این خبر اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری و با کوشش شبانه روزی پرسنل خدوم کارهای ارزنده ای در بخش آب در شهرهای استان به انجام رسیده است.

علیرضا ایمانلو افزود: این شرکت در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهری در 60 شهر استان با جمعیتی بالغ بر 2 میلیون و 968 هزار نفر را تحت پوشش آب شرب بهداشتی قرار داده است.

وی اضافه کرد: با واگذاری  بالغ بر 21000 فقره انشعاب جدید آب در نیمسال اول سال جاری به متقاضیان در سطح استان، کل انشعابات آب به یک میلیون و 143 هزار فقره می رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به اصلاح و توسعه شبکه آب در کلیه شهرهای استان خاطرنشان کرد: طول شبکه اصلی توزیع آب در استان 8979 کیلومتر است.

به گفته وی، شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در طی نیمسال نخست سال جاری بیش از 120 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آب اجرا کرده است.