به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان‌شرقی، در بخش گروه نوازی، گروه ائل سون به سرپرستی اصغر راشدی به عنوان گروه اول، گروه مجنون به سرپرستی امیر محمدی به عنوان گروه دوم و گروه قارتال به سرپرستی احمد قشلاقی به عنوان گروه سوم معرفی شدند. 
  
در بخش تکخوانی نیز جواد محرمی به عنوان نفر اول، علی قلی‌زاده به عنوان نفر دوم و شهباز سلیمانی به عنوان نفر سوم معرفی شدند. 
  
در بخش تکنوازی قوپوز زیر بیست سال، ابراهیم راثی به عنوان نفر اول، شاهین هاشم‌نژاد به عنوان نفر دوم و توحید پورقاسم و مهدی جعفرپور به عنوان نفرات سوم معرفی شدند. 
  
در بخش تکنوازی قوپوز بالای بیست سال، حافظ جنتی به عنوان نفر اول، صمد مهدوی به عنوان نفر دوم و ناصر مددی به عنوان نفر سوم شناخته شدند. 
  
در بخش تکنوازی قاوال نیز حمید سید حسینی به عنوان نفر برتر معرفی شد. 
  
در بخش تکنوازی بالابان، یوسف محرمیان به عنوان نفر اول، صمد حسن‌پور به عنوان نفر دوم و  اکبر سربازی به عنوان نفر سوم معرفی شدند. 
  
گفتنی است، جشنواره موسیقی عاشیقلار با هدف صیانت از فرهنگ و هنر بومی و اصیل منطقه، مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانگان، ایجاد زمینه برای گرایش جوانان به سوی هنر و موسیقی اصیل و بومی، ایجاد بستر مناسب برای افزایش نشاط اجتماعی و عمومی شهروندان، شناسایی و معرفی استعدادهای هنری استان و گسترش زمینه‌های فرهنگی بین شهروندان در سه بخش گروهی، تک‌خوانی و تک‌نوازی به صورت رقابتی برگزار شد. 
  
شایان ذکر است، آیین اختتامیه‌ی جشنواره موسیقی عاشقی با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و طی آن از استاد عاشیق علسگر مرندی و استاد عاشیق یداله عیوض پور تجلیل و یاد و نام زنده یاد عاشیق رسول قربانی نیز گرامی داشته شد.