به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، سرتیپ دوم پاسدار عزت اله جعفری اعلام کرد این پروژه متشکل از فضای سبز، فضای سازه ای و فضای محوطه ای در کنار اجرای پروژه های فرهنگی مرتبط با فرهنگ مقاومت و پایداری پس ازاتمام نهایی مورد بهره برداری عموم قرار خواهد گرفت.

وی متذکر شد: هدف از احداث این پروژه در مراکز استان های کشور تبیین نقش استان ها در هشت سال دفاع مقدس است و تاثیر نیرو های نظامی و مردمی استان آذربایجان شرقی در عملیات مختلف در پارک موزه دفاع مقدس تبریز تصویر سازی می شود.

جعفری تصریح کرد: سپاه عاشورا در کنار نیروهای مردمی آذربایجان شرقی نقش بسزایی در دفاع از سوسن گرد و عدم سقوط آن در مقابل نیرو های بعثی عراق داشت و می توان در این پارک موزه دفاع مقدس این موضوع را از حیث نرم افزاری مورد تحلیل قرار داد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری اجرای پروژه احداث پارک موزه دفاع مقدس در مراکز تمامی استان های کشور آغاز شده است.

جعفری اظهار کرد: امید است با اتمام فاز اول این پروژه تا پایان سال 96 امکان بهره برداری و امکان اجرای برنامه های راهیان نور به طور سخت افزاری و نرم افزاری در پارک موزه دفاع مقدس فراهم شود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان شرقی احداث حرم مطهر شهدای گمنام در فضای اصلی پروژه پارک موزه دفاع مقدس موجب شکل گیری ابعاد ویژه ای از وجوب موجودیت چنین پروژه عظیم عمرانی و فرهنگی در شهر اولین ها و پیشرو در تقویت روحیه ایثار شده است.