به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در آیین راه اندازی این مرکز، تضمین سلامت سرنشین و خودرو، کمک به کاهش آلودگیهای محیطی و کاهش تصادفات جاده ای را از عمده اهداف راه اندازی این مرکز عنوان نمود.

حمید شکری افزود: با توجه به نیاز شهرستان برای صدور معاینه فنی این مرکز به صورت کاملا مکانیزه مشغول ارائه خدمات از ساعت 8 صبح تا 19 بعداز ظهر می باشد که تست آنلاین خودروها دراین مرکز انجام شده و سامانه مرکز قابل مشاهده در وزارت کشور و پلیس راه می باشد .

وی اضافه کرد: تایید خودرو به صورت مکانیزه و آنلاین منجر به صدور معاینه فنی شده و خودروهایی که نقص فنی دارند در تعمیرگاه این مرکز به صورت رایگان تعمیر می شوند تا رجوع کنندگان متحمل هزینه و رفت و آمد نشوند.

شکری همچنین افزود: اعتبار کارتهای صادر شده برای خودروهای شخصی یکساله و برای خودروهای عمومی همچون تاکسی 3 ماهه و 6 ماهه و هزینه صدور معاینه فنی طبق نرخ مصوب هیئت دولت 220 هزار ریال می باشد.

شکری در ادامه گفت: تمامی مراکز معاینه فنی در سامانه یکپارچه سازی معاینه فنی کشور به ثبت رسیده و به ارائه خدمات یکسان می پردازند.