به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، علیرضا اصغری در مراسم استقبال از کاروان‌‌‌ رضوی که با حضور پاکبانان شهری برگزار شد، با تبریک دهه کرامت، اظهار داشت: دو هزار پاکبان در تبریز با سازمان پسماند همکاری می‌‌کنند که اگر این پاکبانان عزیز نبودند شهر تبریز نیز هم اکنون به این شکل نبود.

وی ادامه داد: بزرگترین نیروگاه زباله سوز ایران در تبریز است و در آینده‌‌ای نزدیک و با امضاء قرارداد روزانه از هزار و دویست تن زباله برق تولید می‌‌شود و رسیدن همین تکنولوژی را مدیون توسل به ساحت مقدس امام رضا(ع) هستیم.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تبریز از آغاز مذاکرات این پروژه در حدود چهار سال قبل خبر داد و خاطرنشان ساخت: وقتی که قصد داشتیم این تکنولوژی را بیاوریم به دلیل عدم آشنایی مخالفان آن زیاد بود اما با سفر به مشهد و توسل به امام رضا(ع) برای پیشرفت مملکت از بیست عضو اعضای شورای شهر هجده نفر رای مثبت دادند.

وی افزود: هر هفته پنج نفر از پاکبانان را به مشهد مقدس اعزام می‌کنیم و حتی اگر این کار بر خلاف عرف معمول باشد برای تکریم پاکبانان عزیز و ارادت به ساحت امام رضا(ع)صورت می‌‌گیرد.

اصغری از برگزاری افطاری دو هزار نفری با نام امام رضا(ع) در ماه مبارک رمضان خبر داد و یادآور شد: در این افطاری بزرگ هزار و 950 پاکبان شرکت داشتند که به برکت نام مقدس هشتمین اختر تابناک ولایت بوده است.

وی با بیان اینکه در هفته آتی 100 پاکبان به مشهد مقدس اعزام می‌‌شوند، عنوان کرد: چهار سال پیش سازمان مشکلات و معوقات زیادی وجود داشت که به برکت ساحت امام رضا(ع) و تلاش مسئولین در حال برطرف شدن به طور کامل است.