به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، علی یزدانی که برای بازدید از شهرک های صنعتی 4 شهرستان در سفری یک روزه به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، در جمع صنعتگران ورزقان، اظهار کرد: ۵۷ درصد ثبت نام کنندگان در داخل شهرک های صنعتی مستقر هستند و ۴۳ درصدد خارج از شهرک های صنعتی.
وی افزود: ۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح رونق تولید و نوسازی امسال به واحدهای تولیدی اعطا خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شهرک صنعتی پایین دستی مس یکی از مطالبات شهرستان ورزقان می باشد که لازم است همکاری لازم از سوی شهرستان برای مکانیابی آن صورت پذیرد تا اقدامات اجرایی توسط شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی انجام شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع صنعتگران شهرستان اهر نیز با اشاره به رشد ۱۷۲ درصدی مساحت واگذاری زمین در شهرک های صنعتی کشور در چهار ماه نخست سال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، گفت: در تعداد قراردادها نیز رشد ۱۰ درصدی را شاهد هستیم.
یزدانی افزود: این آمار نشان می دهد به رغم تهدیدهای خارجی و موانع موجود نشاط و امید در جامعه بیشتر شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در جریان بازدید از دو شهرک صنعتی خصوصی در آذربایجان شرقی گفت: نمونه شهرک صنعتی خصوصی موفق را در شهرک صنعتی تخصصی برق و الکترونیک شاهد بودیم.
وی افزود: باید نوع فعالیت ها و برنامه های این شهرک صنعتی خصوصی الگویی برای سایر شهرک های غیردولتی کشور باشد.
یزدانی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب دو شهرک بازدید شده انتظار میرود در آینده به عنوان یکی از پایلوت های مهم صنعتی استان مطرح شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در نشست با صنعتگران شهرک صنعتی بیلوردی گفت: به عنوان جزوی از دولت در ۱۰ ماه گذشته از ۴۳۵ شهرک  و ناحیه صنعتی کشور بازدید کرده و مشکلات واحدها را مورد برسی قرار داده ایم.
علی یزدانی با اشاره به برنامه های اقتصاد مقاومتی، افزود: همه ارکان نظام اعم از دولت، مجلس و قوه قضاییه در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دخیل هستند. مردم هم نقش جدی در حمایت از تولید داخلی دارند پس باید با همکاری فرابخشی در راه عمل به این سیاست ها قدم برداریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: تمرکز زدایی جزو سیاست های سازمانی ماست و در این راستا همه اختیارات را به شرکت های استانی تفویض کرده ایم تا مسایل مربوط به واحدها در استان حل و فصل شود.
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزود: هر مشکلی هم به هر دلیلی در استان غیرقابل تصمیم گیری باشد توسط هیات مدیره این سازمان و در کم تر از یک هفته مورد بررسی قرار میگیرد.
وی ادامه داد: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی بخشودگی و مشوق های متعددی نیز در بخش های مختلف در نظر گرفته شده که در برخی موارد تا ۸۰ درصد مشوق نیز می رسد.
یزدانی با بیان اینکه مهم ترین هدف ما از اعطای مشوق ها اشتغال بوده، اظهار کرد: در بحث آموزش صنایع کوچک حمایت ویژه ای صورت میگیرد و دوره های آموزشی تخصصی رایگان برای واحدها ارایه می شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در پایان گفت: برای حمایت از سرمایه گذاری در این شهرک که شهرستان محروم واقع شده است ۵۰ درصد مشوق بهره برداری در قیمت حق انتفاع این شهرک ارایه می شود.