به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، گرشاسبی در جلسه شورای اشتغال شهرستان که با حضور معاون کار آفرینی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد،با اشاره به رسالت خطیر بانک ها در امر اشتغال زایی افزود: بانکها با رعایت اصل تکریم ارباب رجوع تعامل کامل را با متقاضیان تسهیلات اشتغال داشته باشند و باید از تمام ظرفیت ها برای تولید اشتغال در شهرستان استفاده شود .

وی در خصوص استفاده از تسهیلات دولت در بخش توسعه کشاورزی اشاره و ایجاد اشتغال در این بخش و استفاده از صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی را بسیار مهم ارزیابی کرد .

وی افزود: از ظرفیت و پتانسیل های موجود در شهرستان در جهت اشتغال زایی و تولید ثروت استفاده و درک و فهم مشترکی از مشکلات  جامعه داشته باشیم .

فرماندار مرند با اشاره به هدایت اعتبارات به سوی اشتغال زایی بیان داشت: بانکها تعامل دو طرفه داشته باشند و اعتبارات را در جهت اشتغال زایی و توسعه شهرستان هدایت کنند .

وی با بیان توسعه روابط بین بخشی گفت: روسای ادارات با همدیگر تعامل داشته و روابط بین بخشی را بیشتر کنند .

گرشاسبی با اشاره به خدمت رسانی ادارات  گفت: روسای ادارات حدود و اختیارات خود را فرصتی برای خدمت رسانی به جوانان کنند .

رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرند نیز با اشاره به عملکرد این اداره گفت: در سال 96 بیش از 17 میلیارد ریال اعتبار در قالب 295 طرح پرداخت شده است .

محمد زاده با اشاره به روند حمایت ادارات از جمله بهزیستی در امر اشتغال زایی افراد تحت پوشش افزود: اداره بهزیستی شهرستان  210 طرح با اعتبار 26 میلیارد ریال پرداخت کرده که 100 درصد آنها پرداخت شده است .

وی  با اشاره به توسعه و ایجاد اشتغال در نقاط روستایی گفت: برای توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در نقاط روستایی 81 طرح به ارزش 401 میلیارد ریال به استان معرفی کرده ایم که 42 طرح به ارزش 38 میلیارد ریال تصویب و از این تعداد 5 میلیارد ریال در قالب 7 طرح پرداخت شده است .

معاون کار آفرینی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به روند پرداخت اعتبارات توسط بانکهای شهرستان گفت:  بانک ملی با 122 طرح معرفی شده که برای 121 طرح پرداخت شده است .

طاهری با اشاره به اعتبارات پرداخت شده توسط سایر بانکها بیان داشت: بانک صادرات با 232 طرح معرفی شده ، 26 طرح آن پرداخت شده است،  بانک تجارت با 157 طرح معرفی شده ، 18 طرح آن پرداخت شده و بانک مسکن با 9 طرح معرفی شده ، 7 طرح پرداخت شده است .

وی گفت: 520 طرح به ارزش بیش از 3 میلیارد  تومان در سال 96 در سطح شهرستان ارائه شده که از این تعداد 72 طرح به ارزش یک میلیارد و 260 میلیون تومان پرداخت شده است .