به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در همایش حجاب و عفاف ویژه مدیران مهد‌های کودک سراسر استان،این موضوع را مورد انتقاد تند قرار داد و گفت که این مساله را از آموزش و پرورش پیگیر هستم.

او خواستار بررسی دقیق این موضوع توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان شد وافزود: انتظار می رود با خاطیان برخورد جدی صورت گیرد.

اما در پی انتشار این خبر رییس اداره آموزش و پرورش مرند ممانعت از ورود محجبه ها به آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شهرستان را تایید نکرد و گفت:طرح این مسائل در رسانه ها به شکلی که گفته می شود نیست و نادرست است.

 اباذر کاظمی افزود:  دقایق ابتدایی ورود شرکت کنندگان به محل آزمون، سخت گیری هایی در بازرسی بانوان از سوی عوامل اجرایی به عمل آمد که آن هم با تذکر مسوولان حوزه ها برطرف شد؛ متاسفانه تعدادی از شرکت کنندگان بداخلاقی کرده و سخت گیری در بازرسی را در رسانه ها، جلوگیری از ورود خانم های محجبه جلوه داده اند.

امام هنوز مدیر کل آموزش و پرورش استان نتایج بررسی های خود را اعلام نکرده است و یا حداقل این نتایج رسانه ای نشده است.

در جامعه اسلامی و در استان آذربایجان شرقی که از دیرباز مردم این استان بر رعایت موازین دقیق اسلام تاکید داشته اند به نظر می رسد این موضوع آنگونه که در رسانه ها منعکس شده است روی نداده باشد چرا که جو حاکم بر این استان و باورهای دینی قوی مردم  آن اجازه این چنین رفتارهایی را به کسی نمی دهد و از سوی دیگر همانطور که  بسیاری از ما در آزمون های متعدد شرکت کرده ایم همیشه بانوانی که در ورودی سالن ها برای بازرسی قرار می گیرند خود دارای حجاب برتر هستند.

امیدواریم آنگونه که به حق نماینده ولی فقیه در استان خواستار شده اند این موضوع با دقت مورد بررسی آموزش و پرورش استان قرار گرفته و نتایج بررسی ها به صورت شفاف در اختیار عموم مردم قرار گیرد تا این چنین رفتار هایی را حتی در حد شایعه نیز در استان آذربایجان شرقی شاهد نباشیم.

برای تکمیل این گزارش خبرگزاری برنا آماده است تا به صورت شفاف گزارش نهایی آموزش و پرورش را به اطلاع مردم شریف استان آذربایجان شرقی برساند.

خبرنگار: حمیده بردباری