به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، علی جهانگیری در جلسه کارگروه اشتغال استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان آذربایجان شرقی در بخش اعطای تسهیلات روستایی در رتبه هفت و در بخش تسهیلات فراگیر در رتبه پنج کشور قرار گرفته است که امیدواریم با روند پیش رو در آینده نزدیک این رتبه ها بهبود یابد.

وی با تاکید بر توجه به کیفیت طرح های اشتغال زایی اظهار کرد: ما به هیچ عنوان به دنبال اعداد و ارقام کمی نیستیم از این رو نظر کیمته های فنی برای ما در اولویت قرارداد و داشتن توجیه اقتصادی یکی از اصلی ترین مولفه های مورد نظر برای پرداخت این تسهیلات بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه بدون بررسی های کارشناسی و تنها براساس اعداد و ارقام استان ها را درگیر رقابت نادرست کنیم این معقول و منطقی به نظر نمی رسد.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بر اهلیت و شناسایی متقاضیان واجد شرایط بر جذب کامل اعتبارات مصوب شده تاکید کرد و افزود: ایجاد اشتغال پایدار از اصلی ترین دغدغه ای ما بوده است از این رو انتظار داریم کار به اهل فن سپرده شود.

وی از فعال شدن کمیته نظارت در استان خبر داد و گفت:این کمیته با رویکرد بررسی دقیق فرایند های حاکم بر اعطای تسهیلات اشتغال و احصا نواقصات و مشکلات احتمالی ایجاد شده است.

جهانگیری همچنین از بررسی دقیق فرایند های بانکی طی هفته گذشته توسط کمیته ای تخصصی خبر داد و افزود: این کمیته گزارش خود را در یازده بند ارائه کرده است و عوامل شناسایی شده باید در یک پکیج کامل بار دیگر مورد بازنگری قرار گیرد و راهکارهای حل مشکل نیز در کنار هر بند ارائه شود.