به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،مجید خدابخش در گردهمایی مشترک شورای معاونان اداره کل و مناطق و نواحی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، با بیان اینکه یکی از مسائل اصلی دانش‌آموزان، داشتن انگیزه تحصیلی است، افزود: با وجود دانشگاه‌های دولتی، آزاد، خصوصی و غیرانتفاعی و فارغ‌التحصیلان بسیار زیادی که امکان ورود به بازار کار را ندارند، ایجاد انگیزه برای تحصیل کار سختی است که آموزش و پرورش به تنهایی از عهده آن برنمی‌آید.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش با هر تغییری که در بیرون اتفاق می‌افتد متاثر می‌شود؛ نخبگانی که امروز به سوی رشته تجربی سوق داده می‌شوند، چند سال دیگر با مشکل مواجه خواهند شد. چون روند کار پزشکی هم موکول به ابزار است و کسانی که مهارت کار با ابزار را نداشته باشند موفق نخواهند بود.

استاندارآذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان به برکت تلاش تمامی کارکنان، امسال در ابعاد مختلف کاری موفقیت‌های قابل توجهی را کسب کرده است که سه رتبه تک رقمی در کنکور تنها نمونه‌ای از این موفقیت‌ها بود.

وی افزود: با برنامه‌ریزی بسیار خوب مدیر کل آموزش و پرورش استان، علی‌رغم اینکه سه هزار و 400 نفر از فرهنگیان در استان بازنشسته می‌شوند هیچ کلاسی در شروع سال تحصیلی بدون معلم نخواهد بود.

خدابخش همچنین از تلاش‌های آموزش و پرورش استان در پذیرش و اسکان میهمانان و گردشگران سایر استان‌های کشور در ایام تابستان قدردانی کرد.