به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان‌شرقی، امیر تقی زاده معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر محوریت حضور جوانان در عرصه های مدیریتی و اجرایی گفت:

اساسا باید در انتصابات قانون منع بکارگیری بازنشستگان توجه کامل به حضور، بروز و ظهور جوانان در عرصه های مدیریتی و اجرایی داشت و اجازه نداد این قانون برای جوانان به سراب اشتغال تبدیل شود. لزوما کنارگذاشتن و ایجاد محدودیت برای بازنشستگان راه حل چاره نیست و این راهکار زمانی به سرانجام مناسب خواهد انجامید که سازوکار مشخصی برای حضور جوانان در عرصه های مختلف مدیریتی ایجاد شود.

وی ادامه داد: به نظر بنده همه در مقابل ایجاد فضا برای حضور جوانان مسئولیم و باید توجه به این موضوع را فقط در یک قانون خاص نگنجانیم و فرصت ها را برای آنان تعمیم و توسعه دهیم، توجه کنیم توسعه فرصت لزوما همیشه با ایجاد محدودیت برای قشری دیگر توسعه نمی یابد، جوانان هیچ وقت راضی بر نادیده گرفته شدن تجربه های دیروز نخواهند بود و نباید نسل ها را در مقابل یک دیگر قرار داد، نمونه های تجربه موفق مدیریتی جوانان در کشور به وفور دیده می شود و حالا باید با الگو گیری از همین جوانان عرصه را برای حضور آنان گسترش دهیم.

تقی زاده با اشاره به نمونه های موفق مدیریتی جوانان ادامه داد: همه از جوان گرایی و اعتماد به آنان سخن می گوییم ولی اگر تبدیل به عمل نشود چه تاثیری خواهد داشت؟! بازنشستگان امروز همان جوانان دیروز نسل های قب هستند که بزرگترین افتخارات را برای ایران عزیز به ارمغان آوردند و جوانان امروز سازندگان حال و آینده این مرز و بوم می باشند. با عصاره تجربه نسل های گذشته، اکسیر نیرو، تلاش و ایده جوانان امروزی پازل پیشرفت و توسعه تکمیل خواهد شد.