به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در این بازدید با توضیحات مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری و کارشناسان این دفتر در جریان فعالیت‌های سامانه تلفنی 111، نحوه پاسخگویی به تماس‌های مردمی و روند پیگیری و ارجاع درخواست‌ها به دستگاه‌های مسئوول قرار گرفت.

 

وی با قدردانی از زحمات کارشناسان سامانه 111، راه‌اندازی مرکز ارتباط مردمی دولت را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: درخواست‌های مردم از طریق این سامانه باید تا حصول نتیجه پیگیری شود و دستگاه‌ها توجه لازم به درخواست ارجاع یافته از این سامانه را داشته باشند.

 

پورمحمدی با بیان اینکه پاسخگویی به درخواست‌های مردم در این سامانه اهمیت زیادی دارد، افزود: در عین حال باید سازوکارهای اداری به نحوی اصلاح شود که مردم در مراجعه مستقیم به دستگاه‌های ذی‌ربط خدمات مورد نظر را دریافت کنند.

 

وی افزود: مسأله مهم دیگر تلاش برای کاهش مشکلات مردم است تا نیازی به مراجعه آنان به دستگاه‌های اجرایی یا سامانه‌هایی نظیر 111 نباشد.

 

استاندار آذربایجان شرقی همچنین به یکی از تماس‌های شهروندان با سامانه تلفنی 111 پاسخ داد و به موضوع مطرح شده توسط این شهروند رسیدگی کرد.

 

سامانه تلفنی 111 یکی از مجاری شبکه یکپارچه ارتباط مردم با دولت (سامد) است که همه مردم می‌توانند پیشنهادها، انتقادها، شکایت‌ها و درخواست‌های خود از دستگاه‌های دولتی را با آن مطرح کنند.

 

به گفته مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری آذربایجان شرقی در حال حاضر بیش از یکصد دستگاه دولتی و 20 فرمانداری در استان به این سامانه متصل هستند و تماس‌های ارجاعی از سوی مرکز پاسخگویی به شکایات و درخواست‌های مردمی را به صورت آنلاین مشاهده و پیگیری می‌کنند.

 

تمامی آحاد مردم در تمام نقاط استان می‌توانند از طریق تماس با شماره 111 مسایل و مشکلات خود را با کارشناسان این سامانه مطرح و پس از اخذ کد پیگیری، ظرف مدت 10 روز تا دو هفته پاسخ درخواست‌های خود را دریافت کنند.

 

کارشناسان این سامانه از ابتدای سال جاری تاکنون به بیش از 44 هزار تماس تلفنی از سوی مردم استان پاسخ و مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی آنان را به دستگاه‌های مربوطه ارجاع داده‌اند.