به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام احمد حمیدی  با بیان این مطلب اظهار داشت: اگر تمام همت و برنامه خود را به طرف توسعه فرهنگ کتاب خوانی ببریم و دیگر فعالیت ها را قطع کنیم، نتیجه بهتری حاصل می شود.

حمیدی افزود: آگاهی و دانش مردم تنها از طریق مطالعه و افزایش میزان کتابخوانی محقق می شود.

وی با اشاره به نتایج مثبت کتابخوانی، تصریح کرد: کاهش خشونت های خیابانی و وندالیسم، کاهش آمار طلاق، افزایش میل به ازدواج، توسعه فرهنگ شهروندی و... از نتایج مثبت این اقدام است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز یادآور شد: هم اکنون برنامه هایی مثل مسابقه های کتابخوانی در مناسبت های مختلف، نقد کتاب، معرفی کتاب، تقدیر از اعضای فعال کتابخانه های موجود در فرهنگسراها و.... در این زمینه انحام می شود.

حجت الاسلام حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه های مختلف این مجموعه اظهار داشت: بیش از 70 درصد مخاطبان ما در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز را بانوان و زنان خانه دار تشکیل می دهند که نسبت به همین موضوع برنامه هایی تدارک دیده شده است.

وی مهارت ارتباط زوجین با هدف تحکیم بنیان خانواده را یکی از مصادیق این برنامه ها دانسته و افزود: طبق آمار میزان مکالمه روزانه بین زوجین در هر 24 ساعت تنها 17 دقیقه است که همین زمان محدود نمایانگر بروز مشکلات متعدد و عدم نگاه مشترک است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز برنامه هایی تحت عنوان حیات طیبه را از دیگر برنامه های این معاونت عنوان کرده و گفت: هدف ما آموزش مهارت های ارتباطی بین زوجین جوان از طریق آموزش روحیات هر دو جنس، مهارت ارتباطی در زندگی، آموزش شیوه های فرزند پروری و... در این طرح است.

وی همچنین به ارائه برنامه های متنوع برای غنی سازی اوقات فراغت زنان نیز اشاره کرده و افزود: کلاسهای مهارت آموزی، آموزش های شهروندی، نظم پذیری، شهر نشینی، شهروند شایسته، آموزش حقوق شهروندی و... از جمله این موارد به شمار می رود.