به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، شهرام خزرائی به مناسبت دهه مبارک فجر، مستند «برای آزادی» با حضور حسین ترابی کارگردان مستند فوق در حوزه هنری استان به نمایش درمی‌آید و در ادامه مورد توسط حاضرین تحلیل می شود.

وی افزود: این فیلم یکی از تأثیرگذارترین مستندهای ساخته شده درباره انقلاب اسلامی است. « برای آزادی»، اثر ماندگاری است که چندی پیش توسط «مارک کازینزز» مورخ و منتقد سینما در مؤسسه بی اف آی لندن به عنوان ۱۰ فیلم مستندی که دنیا را تکان داد، در کنار آثاری از لنی ریفنشتال و مایکل مور و ... انتخاب شد.

وی اضافه نمود: مستند «برای آزادی» دربرگیرنده لحظه‌های تاریخی است و رویداد‌های مهم انقلاب را روایت می‌کند؛ رویدادهایی که همچنان زنده‌اند و با ما سخن می‌گویند. خزرائی گفت: مستند «برای آزادی» ‌شنبه 27 بهمن، ساعت 16 با حضور اهالی سینما، هنرمندان و علاقه‌مندان به مباحث آموزشی سینما در سالن شهریار حوزه هنری استان واقع به روی پرده می‌رود.

وی با بیان اینکه حضور برای عموم در این برنامه آزاد است، اظهار داشت: برنامه « سینمای مستند و انقلاب اسلامی» به همت واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان و خانه سینمای مستند تبریز برگزار می شود.