به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،  خلیل ساعی در گفت و گو با خبرنگاران بابیان اینکه در کنار اقدامات اجرایی و بحث های فنی ستاد احیا، برای پیشبرد اهداف نیاز به بسترسازی‌های فرهنگی گسترده است، اظهار داشت: در خصوص این موضوع سمن‌ها با جلب مشارکت‌های مردمی نقش بسیار مؤثری را می‌توانند ایفا کنند.

وی افزود: برای افزایش مشارکت‌های اجتماعی فعالیت تشکل‌های مردم‌نهاد یکی از ضرورت‌های امر بوده و باوجود هماهنگی و مشارکت مردمی برنامه احیای دریاچه ارومیه با موفقیت‌های بیشتری عملی می‌شود.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: سمن‌ها در واقع در کنار همه تعهداتشان ارگان نظارتی مردم برای پیش برد بهتر امور بوده و نمودی از دموکراسی است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 45 سازمان مردم‌نهاد در حوزه زیست‌محیطی در آذربایجان شرقی فعال و 6 مورد دیگر در حال طی مراحل ثبت بوده و یقیناً مجموع سمن‌های فعال زیست‌محیطی در استان‌های دیگر حوضه آبریز دریاچه ارومیه بیش از این است.

ساعی بابیان اینکه در طی سال‌های گذشته تشکل‌های مردم‌ نهاد به‌منظور پیشبرد اهداف ستاد احیا در کنار دولت بوده‌اند و این موضوع قابل قدردانی است، خاطرنشان کرد: یقیناً بدون حضور و مشارکت مردم در روند احیای دریاچه ارومیه به نتایج مطلوبی که انتظار داریم نخواهیم رسید.

وی در خاتمه در خصوص آخرین وضعیت دریاچه بابیان اینکه تراز سطح دریاچه ارومیه در 21 اردیبهشت یک هزار و 271.85 سانتی‌متر بوده و نسبت به مشابه سال گذشته 1.06 سانتی‌متر و نسبت به ابتدای مهرماه سال گذشته (ابتدای سال آبی جاری) 1.58 سانتی‌متر افزایش داشته است، ادامه داد: با توجه به این موضوع وسعت دریاچه نسبت به مشابه سال گذشته 867 کیلومترمربع وسعت یافته و حجم آب موجود در دریاچه نیز نسبت به مشابه سال گذشته 2.98 میلیارد مترمکعب و نسبت به ابتدای سال آبی جاری 4.04 میلیارد مترمکعب افزایش‌یافته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: