به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، سعید حاجی‌زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: ارزش کوشش‌های میرعلی تبریزی به عنوان واضع خوشنویسی و بعدها به رسمیت شناخته شدن آن در اعصار بعدی و معرفی شدنش به عنوان خط رسمی و دیوانی، بسیار مهم و ارزشمند است که همین موضوع موجب ثبت عنوان «تبریز، خاستگاه خط نستعلیق» در فهرست آثار ملی شد.

حاجی زاده خاطرنشان کرد: به سبب همین اهمیت موضوعی، نامگذاری خیابانی با عنوان میر علی تبریزی با دستور و تاکید شهردار محترم تبریز در دستور کار شورای نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی تبریز قرار گرفت.

او با اشاره به ویژگی‌های این خیابان نامگذاری شده، تصریح کرد: در جلسه شورای نامگذاری مصوب شد این خیابان در محدوده مرکزی شهر و با دسترسی مطلوب باشد که به همین منظور خیابان خاقانی، روبروی پایانه اتوبوسرانی (پشت موزه عصر آهن) در نظر گرفته شد.

دبیر شورای نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی تبریز با اشاره به اینکه نامگذاری این خیابان همزمان با برگزاری کنگره‌ی علمی – هنری میرعلی تبریزی در تبریز اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد: این نامگذاری می‌تواند در معرفی  بیش از پیش خدمات میرعلی تبریزی به فرهنگ و هنر و آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم با این هنرمند بزرگ موثر باشد.