به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی ، زهرا ساعی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این جشنواره تئاتر خیابانی سردرود در جمع خبرنگاران گفت: تئاتر یک هنر ارزشی است که می تواند زمینه ساز انتقال معانی و مضامین ارزشی در جامعه باشد.

وی با بیان اینکه هنر تئاتر مخاطبان زیادی دارد که بیشتر جوانان و نوجوانان هستند خاطر نشان کرد: تئاتر ظرفیت بزرگی برای انتقال صحیح آداب و رسوم و فرهنگ بین نسل هاست و در خطه آذربایجان تئاتر سابقه قدیمی دارد.

ساعی همچنین گفت: تئاتر بدلیل زنده بودن ظرفیت ویژه ای دارد که می توان از آن استفاده کرد و از طریق این هنر می تواند وقایع تاریخی را به نسل های دیگر انتقال داد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود گفت: تئاتر بعنوان رکن اساسی هنر هفتم در دهه چهارم انقلاب بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در بودجه سالانه نیز ردیف ویژه ای برای توسعه این هنر اختصاص یافته است.

ساعی همچنین ضمن اعلام اینکه باید تلاش کنیم از این هنر در انتقال میراث محسوس و نا محسوس در خطه آذربایجان که فرهنگ دیرینه دارد بصورت مطلوب استفاده کنیم افزود: حمایت از هنرمندان تئاتر وظیفه همه متولیان امر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: